Lupy stomatologiczne i chirurgiczne ExamVision

Lupy stomatologiczne i chirurgiczne ExamVision

Dostarczamy rozwiązania dla specjalistów – stomatologów i chirurgów, dla których najważniejsza jest precyzja.

Lupy stomatologiczne i chirurgiczne, mocne oświetlenie led i akcesoria do lup.

Powiększenia od 2.3 x do 6.4 x, indywidualna odległość robocza w 4 systemach optycznych lup: HD Galilean, Kepler Kompakt, Kepler Reflekt i Kepler Advanced.

Korekcja każdej wady wzroku w lupach i szkłach okularowych (otaczających teleskopy) umożliwia swobodną, całodzienną i ergonomiczną pracę. Dzięki tytanowym lub karbonowym oprawom lup i tytanowym obudowom teleskopów z doskonałą optyką, zapewniamy trwałość i niezawodność lup z 5 letnią gwarancją.

Indywidualne lupy stomatologiczne i chirurgiczne ExamVision dzięki doskonałej optyce, wielu dostępnym powiększeniom aż do 6,4x i perfekcyjnej indywidualizacji, to doskonały przyrząd optyczny do podstawowych i zaawansowanych procedur diagnostycznych i zabiegowych w stomatologii, chirurgii (w tym chirurgii ręki, ortopedii, chirurgii oka, kardiochirurgii, neurochirurgii, ginekologii, chirurgii plastycznej, w przeszczepach włosów i operacjach powiek) i weterynarii.

Lupy stomatologiczne i chirurgiczne examvision

Galilean HD

Doskonała jakość obrazu i precyzja, z dużą głębią ostrości oraz krystalicznie czystym polem widzenia. Komfortowe, lekkie lupy do całodziennej pracy – idealne do podstawowych i bardziej zaawansowanych procedur.

Dostępne w 4 powiększeniach: 2.3x, 2.8x, 3.3x, 3.8x
Więcej o lupach HD Galilean

Kepler Kompakt

Krystalicznie ostry obraz w całym, szerokim polu widzenia pozwoli Ci na niezwykle precyzyjne wykonywanie najbardziej wymagających procedur. Lekkie i ultrakompaktowe rozwiązanie z doskonałą optyką.

Dostępne w 3 powiększeniach: 3.5x, 4.6x, 5.7x
Więcej o lupach Kepler Kompakt

Kepler Advanced

Poczuj doskonałość, używaj mocy. Uzyskaj doskonały poziom powiększenia do wszystkich procedur, używając tylko jednych lup. Najlżejsze na świecie lupy o zmiennym powiększeniu,  jedyne z czterema powiększeniami w jednych lupach.

4 powiększenia w 1 lupach: 3.6x, 4.5x, 5.5x, 6.4x
Więcej o lupach Kepler Advanced Jak dopasować lupy Kepler Advanced

Powiększenia

ExamVision oferuje duży wybór powiększeń dostępnych w systemach lup: Galilean HD, Kepler Kompakt, Kepler Reflekt i Kepler Advanced.

Dostępne powiększenia:
Galilean HD – 2.3, 2.8, 3.3, 3.8x
Kepler Kompakt – 3.5, 4.6, 5.7x
Kepler Reflekt – 4.0x
Kepler Advanced – 4 powiększenia w 1 lupach: 3.6, 4.5, 5.5, 6.4x

Sprawdź wybór powiększeń

Oprawy

Wybór odpowiedniej oprawy do Twoich lup jest równie ważny jak wybór właściwego powiększenia. Dążymy do tego aby nasze oprawy były nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale jednocześnie modne i twarzowe.

Dlatego cały czas wprowadzamy nowe wzory, aby każdy znalazł model w swoim stylu.

Wybierz oprawę ExamVision

Dobór lup

Skorzystaj z porady naszego specjalisty jak wybrać powiększenie lup. Przy wyborze najlepszych lup dla Ciebie pomożemy określić wszystkie aspekty Twojej pracy. Dotyczy to m. in. odległości i pozycji roboczej, wzrostu i oczywiście Twoich unikalnych potrzeb optycznych.

Podczas spotkania nasz przedstawiciel wykona wszystkie niezbędne pomiary do zamówienia Twoich lup indywidualnych.

Umów się z nami na pomiar lup

Oświetlenie

Dodatkowe oświetlenie na lupach pozwoli w pełni wykorzystać precyzję i doskonały obraz w codziennej pracy. W celu uzyskania najlepszego obrazu podczas używania lup, uzupełnij oświetlenie gabinetu jasnym, białym światłem montowanym do opraw, Twoje pole widzenia zostanie doświetlone dokładnie w linii wzroku, bez jakichkolwiek cieni.

ExamVision oferuje wybór odpowiedniego oświetlenia do rodzaju wykonywanych zabiegów i indywidualnych preferencji.

Zobacz systemy oświetlenia

Akcesoria ExamVision

ExamVision zapewnia szeroką ofertę akcesoriów i produktów uzupełniających do lup. W naszej najnowszej ofercie osłony do lup w 2 rozmiarach oraz nowe baterie na szyję sterowane ruchem.

Sprawdź akcesoria lup ExamVision

Opinie lekarzy

Opinia lupy ExamVision Jagoda Weihonig

Jagoda Weihönig

Higienistka stomatologiczna, Lupy: Galilean HD

Dobre nawyki na całe zawodowe życie

Praca w indywidualnie dopasowanych lupach zobowiązuje operatora do ergonomicznego ustawienia się przy pacjencie ze względu na zapamiętanie jego odległości roboczej. Obsługa pacjenta przez jedną osobę (np. tylko przez higienistkę, bez asysty) jest trudna i jeszcze bardziej narażona na nieergonomiczną pozycję.

Polecam lupy ExamVision każdej higienistce stomatologicznej nie tylko ze względu na dokładniejsze widzenie pola zabiegowego, ale również z powodu kształtowania dobrych nawyków ergonomicznej pracy na całe, zawodowe życie.

Dr. Teresa Szupiany-Janeczek lupy Kepler Kompakt

Dr n. med. Teresa Szupiany-Janeczek

Specjalista Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Adiunkt w Katedrze Stomatologii Zintegrowanej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Lupy: Kepler Kompakt

Dzięki lupom ExamVision nie ma potrzeby kompromisu

Pierwszą rzeczą, którą zrobiłam po ukończeniu studiów prawie 10 lat temu było zakupienie lup. Od tego czasu nigdy nie przestałam używać powiększania do każdej procedury klinicznej. Jakość, ergonomia i bezpieczeństwo są dla mnie najważniejszym wymogiem dla sprzętu medycznego.

Dzięki lupom ExamVision nie ma potrzeby kompromisu. Moje ulubione aspekty lup to jasność i ostrość obrazu oraz świadomość, że soczewki, zbieżność, kąty tubusów, wszystko jest dostosowane do mojej anatomii. Nawet ostateczna korekta ostrości jest możliwa dla każdego oka osobno. Dopiero niedawno odkryłam TruLight. To światło pozwala na pracę w oświetleniu w zakresie świata dziennego bez ryzyka inicjacji polimeryzacji większości materiałów kompozytowych i pracę bez potrzeby użycia pomarańczowego filtra. Moje lupy zapewniają mi komfort nawet po wielu godzinach pracy i uważam, że powiększenie 3,5 jest najbardziej uniwersalne.

Opinia lupy ExamVision Dr Piotr Skrzyszewski

Piotr Skrzyszewski

Prywatna Praktyka, Dzierżoniów Specjalista w endodoncji i protetyce, Lupy: Kepler Advanced

Lupy Kepler Advanced oceniam zdecydowanie najwyżej ze wszystkich jakie miałem okazję stosować w swojej pracy.

Wszystkie zabiegi stomatologiczne od 2002 roku wykonuję w powiększeniu – korzystając z lup stomatologicznych lub mikroskopu. Zajmuję się przede wszystkim endodoncją i protetyką. Moją pasją jest ergonomia stomatologiczna. Korzystając z lup różnych producentów i o różnych konstrukcjach  szukałem najlepszego dla siebie rozwiązania pod względem jakości wykonania, wielkości powiększenia i komfortu użytkowania. Idealny obraz pola zabiegowego zapewnia mikroskop, ale ma on swoje wady -związane przede wszystkim z wielkością tego urządzenia, ograniczeniem możliwości zmiany pozycji i ergonomią pracy. Od 8 lat pracuję w lupach ExamVision a od kilku miesięcy pracuję w lupach ExamVision Kepler Advanced, które oceniam zdecydowanie najwyżej ze wszystkich jakie miałem okazję stosować w swojej pracy. Ich jakość wykonania jest perfekcyjna, są bardzo lekkie, wytrzymałe i stabilne a wysokiej jakości soczewki i dodatkowe, mocne, regulowane źródło światła zapewnia czytelny i bardzo jasny obraz pola zabiegowego.

System zmiany powiększenia działa bardzo precyzyjnie, jest łatwy w użytkowaniu i umożliwia szybkie dostosowanie wielkości powiększenia w zależności od potrzeb i rodzaju wykonywanego zabiegu.Dzięki stosowaniu tych lup wiele zabiegów, szczególnie z zakresu stomatologii zachowawczej i protetyki, do wykonania których wykorzystywałem mikroskop, mogę obecnie wykonywać w lupach, co zapewnia mi zdecydowanie lepszy komfort pracy.

Profesor Jerzy Krupiński, dr hab. n. med.

Specjalista Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji, Praktyka Prywatna oraz Centrum Kursów Podyplomowych Dentist, Lupy Galilean HD, Kepler Advanced

Pracując w lupach oszczędziłem i ochroniłem moje oczy przed „zniszczeniem”!

 

Jako stomatolog pracuję w powiększeniu już ponad 50 lat. Bardzo wcześnie zorientowałem się, że praca w jamie ustnej to zbyt małe pole operacyjne aby móc pracować bez powiększenia. Początkowo były to szkła powiększające, bo lupy nie były dostępne. Później, kiedy na rynku pokazały się lupy, była to dla mnie „rewolucja” w stomatologii.

Testowałem wiele lup różnych producentów, każde miały swoje wady i zalety, ale dopiero lupy ExamVision okazały się tymi na które oczekiwałem. Spośród wielu lup wybrałem na targach w Kolonii właśnie te, które poleciłem do sprzedaży w Polsce.

Chcę podkreślić, że pracując tyle lat w lupach oszczędziłem i ochroniłem przed „zniszczeniem” moje oczy. Nie mając żadnej wady wzroku do dziś nie muszę czytać w okularach, ani na co dzień ich nie noszę. Oczywiście do pracy używam również od wielu lat mikroskopu, ale używam go coraz rzadziej, ponieważ dopasowane do mojej anatomii lupy ExamVision wystarczają do wielu zabiegów, w których wcześniej używałem mikroskopu.

Według mojej opinii lupy te w 80% przypadków są wystarczające do wykonywania bardzo precyzyjnych prac i w endodoncji. Coraz nowsze rozwiązania w lupach ExamVision pozwolą według mojej opinii na jeszcze większą eliminację mikroskopu, w wielu sytuacjach, gdzie jeszcze jest on konieczny.

Opinia lupy ExamVision Dr. Maciej Zarow

Maciej Żarow, dr n. med.


Specjalista Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji
Członek Honorowy Style Italiano, Prywatna Praktyka i Centrum Kursów Podyplomowych Dentist, Kraków, , Lupy: Kepler Advanced

Dzisiaj nie wyobrażam sobie pracy bez powiększenia!

Pracuję w lupach od 20 lat… i dzisiaj nie wyobrażam sobie pracy bez powiększenia.
Przez wiele lat próbowałem rożnych lup i rożnych powiększeń. Jednak dopiero przed dwoma laty zdałem sobie sprawę, że w powiększeniu można wykonywać pracę stomatologa z ogromnym komfortem i bez zmęczenia oczu nawet po wielu godzinach pracy…a wszystko za sprawą lup ExamVision.
Na dodatek mam do wyboru kilka rodzajów powiększenia przy tych samych lupach, a także kilka rodzajów oświetlenia, co zdecydowanie pomaga mi w pracy z kompozytami. Kiedy nakładam żywicę kompozytową używam pomarańczowego filtra i dzięki temu nie przyśpieszam polimeryzacji kompozytu.
Kiedy wykańczam preparację pod licówki czy inlaye/onlaye potrzebuję największego powiększenia i światła o największym natężeniu.

Moje lupy pozwalają mi na wiele możliwości trybu powiększenia i oświetlenia w zależności od wykonywanego zabiegu, co jest bardzo ważne dla jakości i komfortu mojej pracy!

Małgorzata Starowicz

 Specjalista stomatologii dziecięcej, Lupy: Galilean HD

Właściwie zapominam, że mam je na nosie!

Jestem bardzo zadowolona z zakupu lup ExamVision! Wykonuje właściwie wszystkie zabiegi w lupach. Po niespełna miesiącu pracy właściwie zapominam, że mam je na nosie. Patrzy się wspaniale i bardzo komfortowo. Widzę wszystko bardzo dokładnie. Duża głębia ostrości i szerokie pole widzenia powiększenia 2.8 dają mi komfort pracy w różnych pozycjach podczas leczenia dzieci.