Jak zmierzyć odległość roboczą w lupach stomatologicznych i medycznych?

Jak zmierzyć odległość roboczą w lupach stomatologicznych ExamVision

Odległość robocza w lupach

Jest to odległość od oczu (szczytu rogówki) do miejsca pracy. W przypadku stomatologii to dolna dwójka. Pomiarów najlepiej dokonywać przy unicie, w normalnej pozycji pracy. Sylwetka powinna być wyprostowana ale swobodna. Pomiary wykonujemy bez lup. Indywidualne lupy ExamVision posiadają odległość roboczą dostosowana do użytkownika i jego sposobu pracy.

Właściwa odległość robocza w lupach stomatologicznych i medycznych jest bardzo ważna, aby uniknąć zgarbionej, niewygodnej pozycji, która będzie prowadzić do przewlekłych bólów w dolnej części pleców i szyi. Rozbieżność zaledwie kilku centymetrów może mieć znaczący wpływ na komfort i zdrowie, zwłaszcza przy większych powiększeniach od 4,6x

Lupy ExamVision dzięki doskonałej optyce, konstrukcji teleskopów oraz dopasowaniu do twarzy różnych rozmiarów i kształtów opraw, posiadają niezwykle dużą głębię ostrości, dzięki czemu użytkownik posiada dużą swobodę ruchów.

Przy zakupie lup ExamVision odległość robocza będzie zawsze indywidualnie mierzona przez naszego specjalistę i dopasowywana do Twojego wzrostu i narzędzi roboczych, aby osiągnąć doskonałe wyniki.

Oprócz odległości roboczej istotny jest indywidualny rozstaw źrenic użytkownika lup. Asymetria w rozstawie źrenic występuje prawie u ponad 95% osób. Dzięki indywidualnemu rozstawowi lupy są idealnie dopasowane a teleskopy znajdują się na wprost źrenic. Rozstaw źrenic zaleźy od tego na jaką odległość patrzymy i jest inna do dali (nieskończoność – pomiar wykonywany u optyka) i inna przy odległości roboczej np. 43 cm.

Pamiętaj: wybieraj lup z symetrycznym, standardowym rozstawem dopóki nie upewnisz się jaki jest Twój indywidualny rozstaw źrenic.

Nasz przedstawiciel dokona profesjonalnego pomiaru rozstawu źrenic na odpowiednia odległość roboczą podczas spotkania.