Jak zmierzyć odległość roboczą?

 

Jak sprawdzić idealną odległość roboczą do pracy w lupach?

Praca w lupach wymaga określenia pożądanej odległości roboczej tzw. ogniskowej.

W lupach ExamVision jest ona w pełni indywidualna i zostanie wykonana zgodnie z indywidualnym pomiarem co do centymetra.

Pamiętaj, że dzięki doskonałej optyce ExamVision duża głębia ostrości daje też ogromną możliwość poruszania się i dynamicznej pracy z pacjentem w lupach.

 

Usiądź w wygodnej, wyprostowanej, ergonomicznej pozycji ale bez przeprostu i napięcia karku.

Pomiar wykonujemy bez lup, okularów – nie jest istotne jak widzisz obraz tylko jak siedzisz wygodnie i ergonomicznie podczas pracy.

Mierzymy odległość od kącika oka do dolnej 2ki pacjenta, odległość zazwyczaj waha się pomiędzy 30 – 45 cm ale jest w pełni indywidualna.

Uwaga: Lupy ExamVision dzięki doskonałej optyce dają ogromna głębię ostrości, lupy o powiększeniach  2.3 – 3.3 – zazwyczaj ok. 15-30 cm! Co zapewnia dużą swobodę pracy w powiększeniu i brak zmęczenia wzroku czy napięcia mięśni karku. Jeśli zatem zmierzysz odległość 40 cm zakres pracy będzie o wiele większy – kilka – kilkanaście cm w każdą stronę, w zależności od powiększenia.

 

 

Jakie parametry lup ExamVision są indywidualne?

Wszystkie parametry lup ExamVision są w pełni indywidualne:

  • PD (indywidualny rozstaw źrenic, uwzględniający asymetrię względu nosa) tak aby teleskopy układu powiększającego były zawsze dokładnie na wprost źrenic
  • Odległość robocza (ogniskowa) od kącika oka do dolnej 2ki pacjenta, w wyprostowanej, wygodnej ergonomicznej pozycji
  • Korekcja wady wzroku w układzie powiększającym w teleskopach zgodnie z receptą
  • Korekcja wady wzroku w szkłach otaczających teleskopy (okularowych) zgodnie z receptą – tak aby po spojrzeniu ponad teleskopami swobodnie widzieć asystor. pacjenta, kartotekę itd.
  • indywidualnie dopasowane do kształtu twarzy oprawy z oferty ExamVision – kształt, rozmiar, kolor, wielkość nosków, zauszników
  • kąt deklinacji- indywidualny kąt teleskopów w oprawie dopasowany do pozycji pracy tak aby nie pochylać karku, im mocniej pochylamy głowę, tym większe jest obciążenie szyi. Standardowy kąt w stomatologii to 30 stopni ale jeśli pracujesz na godzinie 12 może wahać się między 35-40 stopni, przy pracy z boku 25-30 stopni i na wprost pacjent siedzący np. 15-30 stopni. Ale możemy wykonać też lupy z dowolnym kątem np. 0 dla innych specjalizacji medycznych. Pomiar kąta wykonamy na spotkaniu z nami, właściwy kąt jest indywidualny, ponieważ zależy od wzrostu, oprawy, noska i innych zmiennych.

 

Napisz do nas biuro@getwell.pl lub zadzwoń +48 698 216 889 by dowiedzieć się więcej o lupach i oświetleniu ExamVision.

Ergonimicnza pozycja w łupach

Ergonomiczna pozycja w lupach

Praca w ergonomicznej pozycji w lupach ExamVision

Kąt deklinacji teleskopów

Kąt deklinacji zależny od pozycji pracy.