Powiększenia lup ExamVision

Powiekszenia lupy ExamVision Powiększenia lup ExamVision dla każdego użytkownika od 2,3 do 5,7 x.

Czym różnią się lupy HD Galilean od lup Kepler KOMPAKT?

Lupy HD Galilean ExamVision

Lupy HD Galilean 2,3 / 2,8 / 3,3 / 3,8x

Lupy ExamVisionKepler Kompakt

Lupy Kepler Kompakt 3,5 / 4,6 / 5,7x

 

HD Galilean 2,3 / 2,8 / 3,3 / 3,8x

Lupy HD GalileanNasze udoskonalone lupy HD Galilean posiadaja udoskonalony układ High Definition Galileusza gwarantujący dużą jasność, niezwykle duże pole widzenia i głębię ostrości (od ok 25 cm w zależności od wieku i powiekszenia).

HD w lupach ExamVision to achromatyczny układ soczewek najwyższej jakości – idealnie czysty obraz i wierne kolory, bez aberracji chromatycznych i zniekształceń (lupy niskiej klasy rozszczepiają światło podczas powiększania, zmniejsza to ostrość obrazu). Lup używa się najczęściej codziennie, przez wiele godzin, podczas skomplikowanych procedur, dlatego dobry układ optyczny bez dystorsji, aberracji o dużej jasności, ostrości dużym polu widzenia i głębi ostrości zapewni zdrowie oczu i wygodę pracy.

HD Galilean są zazwyczaj wybierane do procedur ogólnych i diagnostyki (2,3 / 2,8x) ale z uwagi na niezwykłą głębię ostrości stosowane też przez zabiegowców, którzy lubią zmieniać pozycję pracy i mieć bardzo dużą swobodę (3,3 / 3,8x).

Kepler Kompakt 3,5 / 4,6 / 5,7x

Lupy Kepler KompaktLupy Kepler Kompakt posiadają pryzmatyczny układ optyczny o niezwykle dużej dokładności. Duża głębia ostrości pozwala nawet przy tak dużym powiększeniu na swobodniejszą pracę niż przy użyciu mikroskopu z powiększeniem bliskim mikroskopowemu.

Lupy Kepler Kompakt to szczególnie lekkie i niewielkie lupy z układem pryzmatycznym. W tym zaawansowanym narzędziu optycznym ExamVision postawił na duże powiększenie i funkcjonalność. Do lup Kepler Kompakt zaleca się stosowanie oświetlenia Led ExamVision.

Zalecane szczególnie w endodoncji, zaawansowanych zabiegach chirurgicznych, kardiochirurgii, neurochirurgii, chirurgii ręki, implantologii.

Dodatkowo lupy zabiegowe Kepler Kompakt jako jedyne lupy na świecie są wyposażone w układ “fine focus” umożliwiający dokładne wyregulowanie ostrości do odległości roboczej, po otrzymaniu wykonanych dla siebie lup.

Pamiętajmy, że zarówno lupy HD Galilean jak i Kepler Kompakt są produkowane na indywidualne zamówienie z uwzglednieniem indywidualnych cech użytkownika, najczęściej asymetrycznego rozstawu źrenic, preferowanej odległości roboczej, korekcji wady wzroku w ukłądzie powiększającym teleskopów oraz na życzenie w szkłach otaczających opraw (okularowych). Dlatego zawsze przed zamówieniem wykonujemy dokładne pomiary optyczne.

Powiekszenia lup ExamVision pomiary

Dlaczego wszystkie nasze lupy to TTL (through the lens – wklejone w soczewkę okularową opraw)?

Teleskopy umieszczone bardzo blisko oka (system TTL) gwarantują zdecydowanie większe pole widzenia z bardziej ostrym, jasnym i czytelnym obrazem oraz łatwiejszą adaptację do pracy w powiększeniu. Dodatkowo TTL gwarantuje zawsze stałą pozycję dopasowaną do użytkownika bez ryzyka rozregulowania i zmiany w czułym układzie optycznym np. kata deklinacji czy rozstawu.

Dlatego też układ optyczny ExamVision jest zawsze osadzony w tytanowych telskopach, a całość w tytanowych oprawach okularowych, dodatkowo wzmacnianych na połączeniach. To zapewnia stabilność i niezmienność układu optycznego, który przez wiele lat idealnie służy użytkownikom lup ExamVision.

Stabilność doskonałego układu optycznego, indywidualnie dostosowanego do każdego użytkownika pozwala na ergonomiczną i komfortową pracę.

Piękny i jednocześnie bezkompromisowo funkcjonalny projekt lup ExamVision wywodzi się z najlepszych duńskich tradycji. Duży wybór opraw o ciekawej kolorystyce w kilku rozmiarach. Do tego możliwe różne kolory zauszników z wygrawerowanym indywidualnie napisem i kilka rozmiarów antyalergicznych nosków.

Modele opraw lup ExamVision

 

ExamVision z Eye Protect System™

Jedyne lupy z systemem chroniącym siatkówkę bez zmiany kolorów.

ExamVision to pierwsze lupy chroniące oczy przed szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym.

Firma ExamVision w trosce o bezpieczeństwo oczu, wprowadziła innowacyjne rozwiązanie znanego na świecie producenta soczewek Essilor – system Eye Protect™ w teleskopach, skutecznie chroniący przed szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym oraz promieniowaniem UV.

Unikalny system filtracji jest wbudowany w soczewkę teleskopów – zapewnia idealnie przejrzystą soczewkę, nie zaburzając percepcji kolorów. Technologia Eye Protect System™  skutecznie absorbuje szkodliwe promieniowanie UVA oraz UVB oraz inteligentnie chroni przed światłem niebiesko-fioletowym.

Czytaj więcej o EYE PROTECT SYSTEM.