Oświetlenie

Doskonałe oświetlenie pola zabiegowego z unikalną ochroną oczu

Oświetlenie pola zabiegowego w linii wzroku jest szczególnie ważne, zwłaszcza przy wyższych powiększeniach od 3,3 i we wszystkich systemach pryzmatycznych Kepler KOMPAKT.

Lupy zabiegowe ExamVision oswietlenia pola zabiegowego

Systemy oświetlenia LED ExamVision zaprojektowane dla zdrowia oczu

Systemy oświetlenia LED zaprojektowane i produkowane w Danii jako uzupełnienie lup ExamVision, dostarczają odpowiednią ilość światła, dokładnie tam gdzie potrzeba, z uwzględnieniem bezpieczeństwa oczu podczas pracy z intensywnym oświetleniem. Jako jedyni na świecie połączyliśmy lampy LED dla lup, o obniżonej emisji szkodliwego światła niebieskiego, z systemem filtracji EYE PROTECT SYSTEM w teleskopie lupy.

Aby uzyskać doskonałe możliwości widzenia pola zabiegowego uzupełnij oświetlenie kliniki jasnym, białym światłem bezcieniowym montowanym wygodnie na lupach.

Lampy LED ExamVision montowane wygodnie i szybko na lupach oświetlają dokładnie pole widzenia i zabezpieczają Twoje oczy przed szkodliwym światłem niebieskim.

We wszystkich lampach ExamVision używamy lamp LED o “neutralnej bieli” (≤5 000 do ≤6,500 Kelvina), aby uzyskać jak najbardziej naturalne oświetlenie. Biorąc pod uwagę diody LED o wyższej wartości Kelvina (więcej niebieskiego światła) niż ExamVision Focus ™, należy pamiętać, że oznacza to wyższy poziom luksów, ale oznacza to również więcej nienaturalnego światła, zmęczenie oczu i ryzyko uszkodzenia siatkówki.

Nasz precyzyjnie zaprojektowany “Fast Connect system” mocuje łatwo, wygonie i stabilnie lampe LED Mechanizm blokujący pozwala na zablokowanie i stabilne zamocowanie lampy chroniące przed jej wypadaniem i poruszeniem, jeśli jest to wymagane.

Lampa LED Focus True i Focus Bright

System świateł LED Focus ™ zwiększa komfort widzenia – brak przbarwień i odblasków, ponieważ konstrukcja soczewki z wieloma soczewkami zapewnia jasne i równomierne światło. Focus ™ oświetla okrągłą powierzchnię 70 mm z odległości 35 cm i jest dostępny w dwóch temperaturach barwowych: Focus True 5000 K (15 800 Lux z 35 cm) lub bardziej intensywne Focus Bright 6500 K (18 600 Lux z 35 cm)

Oswietlenie pola zabiegowego led Focus ExamVision

 • Zogniskowane, bardzo równomierne światło
 • Lampa wielosoczewkowa
 • Do wyboru: naturalne, ciepłe światło Focus True 5000 K (15 800 Lux z 35 cm) lub bardziej intensywne Focus Bright 6500 K (18 600 Lux z 35 cm)
 • Waga: 17 g

Lampa LED Nano

Nano Essential to ultra kompaktowe światło LED, które zapewnia naturalne białe światło dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Ważące zaledwie 9 gramów i wyposażone w elegancki system mocowania Connect – w którym lampę można zablokować na lupie lub łatwo zdemontować. Oświetla powierzchnię o średnicy 80 mm z odległości 35 cm.Oswietlenie led pola zabiegowego Nano ExamVision

 • Lekka, ultrakompaktowa
 • Lampa jednosoczewkowa
 • Naturalne, białe światło 6500 K (27 400 Lux z 35 cm)
 • Waga: 9 g

 

Mocowanie lampy na lupie ExamVision – “Fast Connect system”

Wygodne i stabilne mocowanie lamp LED w lupach ExamVision “Fast Connect system” zapewnia doskonały klip z systemem mocowania go w lupach.

Klip posiada mozliwość zablokowania lampy za pomocą śruby aby była osadzona jeszcze bardziej stabilnie i nie wypadała z mocowania.

Do mocowania oświetlenia w innych lupach oferujemy klip uniwersalny.

 

Unit kontrolny Xtend

 • Czas pracy do 24 godzin
 • Obsługa bez użycia rąk dla pełnej sterylności
 • Trzystopniowa regulacja natężenia światła
 • Czas ładowania do 2,5 h

Unit kontrolny Essential

 • Czas pracy do 12 godzin
 • Płynna regulacja natężenia światła
 • Kompatybilny z lampami Focus i Nano
 • Czas ładowania do 2,5 h

Unit Essential

Unit Xtend

Porównanie oświetlenia LED Nano, Focus True i Bright

Lampa LED Focus Bright

Lampa LED Focus True

Lampa LED Nano

 

 

Akcesoria do lamp LED ExamVision

Do lamp ExamVision oferujemy wiele akcesoriów: systemy mocowania do lup – mały, super stabilny klip ze specjalnie zaprojektownym i wbudowanym w tytanowe oprawy ExamVision systemem mocowania(tylko do lup ExamVision) lub uniwersalny z klipsem (do innych lup), opaska na głowę (do pracy bez lup), lekki i wygodny filtr do kompozytu montowany na oświetlenie ExamVision, wymienny przewód zasilający do lampy (uszkodzenie przewodu nie wymaga zmiany całego oświetlenia), klipy do mocowania unitu kontrolnego do paska.

Opaska do LED

Filtr do kompozytu

Wymienny przewód lampy

Klip uniwersalny

Klip do lup ExamVision

 


Nowość – teraz lupy zabiegowe ExamVision z Eye Protect System™

Jedyne lupy z systemem chroniącym siatkówkę bez zmiany kolorów.

ExamVision to pierwsze lupy chroniące oczy przed szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym.

Firma ExamVision w trosce o bezpieczeństwo oczu, wprowadziła innowacyjne rozwiązanie znanego na świecie producenta soczewek Essilor – system Eye Protect™ w teleskopach, skutecznie chroniący przed szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym oraz promieniowaniem UV.

Unikalny system filtracji jest wbudowany w soczewkę teleskopów – zapewnia idealnie przejrzystą soczewkę, nie zaburzając percepcji kolorów. Technologia Eye Protect System™  skutecznie absorbuje szkodliwe promieniowanie UVA oraz UVB oraz inteligentnie chroni przed światłem niebiesko-fioletowym.

Czytaj więcej o EYE PROTECT SYSTEM.