Dlaczego lupy ExamVision?

Lupy ExamVision – doskonałe do pracy w powiększeniu, zapewniając zdrowie oczu

Lupy TTL ExamVisionW lupach TTL, w szkłach (soczewkach) opraw pod odpowiednim do typu pracy kątem wklejone są teleskopy z powiększającym układem optycznym. Szkła opraw mogą być korekcyjne, dzięki czemu widzimy ostro również obraz poza teleskopami przy wadzie wzroku.

Indywidualne lupy TTL ExamVision zapewnią maksymalny komfort, jakość obrazu i łatwość adaptacji do pracy w powiększeniu.

Dlaczego lupy TTL?

Dzięki temu, że teleskopy przechodza przez szkło/soczewkę, są bliżej oka co skutkuje większym polem widzenia i głębią ostrości. Zdecydowanie łatwiej adaptujemy się do pracy w lupach TTL. Obrazowo lupy “nie TTL”, w których teleskopy znajdują się za szkłem, możemy opisać jak przykładanie lornetki do okularów – mniejsze pole widzenia i trudność ze znalezieniem ostrości.

Lupy TTL ExamVision

Porównanie rozmiarów soczewek w teleskopach

Soczewki zamykające teleskopy od strony oka powinny mieć dużą średnicę i być umieszczone jak najbliżej oka. Do produkcji soczewek o większej średnicy w lupach ExamVision używane jest szkło najwyższej jakości, o wysokim indeksie, aby zminimalizować wagę większego układu optycznego. Mniejsze soczewki, używane w niektórych systemach, są tańsze w produkcji, nie zapewniają jednak takiego komfortu i łatwości adaptacji.

Kat deklinacji TTL ExamVision

Odpowiednia odległość robocza i kąt deklinacji

Najwyższej jakości indywidualne lupy TTL ExamVision są produkowane na zamówienie zgodnie z wymiarami twarzy użytkownika, w tym rozstawem źrenic, wybranym powiększeniem oraz potrzebną korekcją – są wykonane w pełni na miarę. Jest to szczególnie istotne przy dużych powiększeniach, gdzie drobny błąd w ustawieniu lup standardowych/regulowanych typu flip-up lub “nie TTL – udające TTL dzieki dodatkowej plastikowej oprawie z teleskopami” skutkuje dwojeniem obrazu i dyskomfortem pracy.

Dodatkową zaletą jest ustalenie właściwego kąta deklinacji teleskopów, czyli kąta nachylenia teleskopów w stosunku do szkieł/soczewek oprawy.
Możliwość indywidualnego zaprojektowania kąta deklinacji lup TTL jest istotna dla odpowiedniego, ergonomicznego i komfortowego pochylenia szyi bez nadmiernego zginania.

TTL vs flip-up

Porównanie konstrukcji lup TTL i Flip-Up

Indywidualne wykonanie lup TTL ExamVision pozwala również na ustalenie właściwej odległości roboczej. Ergonomiczna pozycja zwiększa komfort pracy i jest istotą stosowania lup.

Dzięki kontrukcji TTL (wpuszczeniu teleskopów w soczewkę oprawy) możliwe jest również uzyskanie doskonałej równowagi balansu oprawy, która nie posiada przeciwwagi w postaci ciężaru umieszczonego przed soczewką. Stwarza to uczucie mniejszego ciężaru oraz zwiększa stabilność – lupy nie zsuwają się podczas pracy.

Co jeszcze decyduje o komforcie pracy w lupach?

Bardzo istotna jest jasność obrazu zależna od wielkości i jakości soczewek teleskopów oraz konstrukcji układu optycznego. Układy optyczne lup różnią się miedzy sobą jakością wykonania, jakością użytych soczewek oraz ilością i jakością zastosowanych powłok antyrefleksyjnych. Lupy ExamVision dzięki unikalnej budowie układu optycznego zapewniają 99,1 % transmisji światła (praktycznie bez odbić światła) – obraz jest bardzo jasny i ostry.

Jakość i stabilność opraw, w których umieszczona jest soczewka wraz z wklejonym teleskopem decyduje o komforcie użytkowania, stabilności oraz oczywiście o żywotności lup, które nie powinny ulec deformacji.

Lupy TTL ExamVision

Przykład zastosowania szkieł wieloogniskowych w lupach TTL ExamVision

Jakość konstrukcji teleskopów – poza samym układem optycznym teleskopów o ich jakości decyduje obudowa, która zapewni stabilność całego układu i blak refleksów wewnątrz.

Najlepsze lupy TTL jak ExamVision posiadają możliwość zastosowania dowolnych szkieł korekcyjnych/soczewek w oprawach zgodnie z rekomendacją okulisty, nawet szkieł dwu lub wieloogniskowych.

Indywidualne lupy TTL ExamVision cechuje:

  • Duża średnica soczewek teleskopów – wpuszczają więcej światła, dając zdecydowanie wyraźniejszy i jaśniejszy obraz
  • Teleskopy umieszczone blisko oka (system TTL) – w porównaniu do flip-up zdecydowanie większe pole widzenia z bardziej ostrym i czytelnym obrazem, łatwiejsza adaptacja do pracy w powiększeniu
  • Achromatyczny układ soczewek dostarczany przez dostawcę Leica – idealnie czysty obraz i wierne kolory, bez aberracji chromatycznych i zniekształceń (lupy niskiej klasy rozszczepiają światło podczas powiększania, zmniejsza to ostrość obrazu)
  • Superlekkie, tytanowe obudowy teleskopów – bardzo trwałe i wytrzymałe, doskonale chronią układ optyczny
  • Bardzo odporne powłoki soczewek
  • Doskonała ostrość i duża jasność – 99,1% transmisji światła (bez odbić światła)
  • Czysty obraz w całym, szerokim polu widzenia
  • Duża głębokość pola widzenia przy wielu kątach pracy
  • Niemiecka optyka od dostawcy Leica (wiodącego producenta przyrządów optycznych na świecie)

Użytkownicy lup indywidualnych TTL ExamVision stosują je już wiele lat i zawsze wracają, często kupując je dla swoich dzieci rozpoczynających pracę w powiększeniu. To dla nas satysfakcja i najlepsza rekomendacja.

Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do kontaktu.

 

Lupy HD Galilean ExamVision

Lupy HD Galilean ExamVision 2.3 / 2.8 / 3.3 / 3.8 x (oprawki Sport)

Lupy Keppler ExamVision

Lupy Kepler Kompakt ExamVision 3.5 / 4.6 / 5.7 x (oprawki Sport)