EYE PROTECT SYSTEM™

Ochrona siatkówki w lupach ExamVision.

ExamVision, pierwsze na świecie lupy z ochroną siatkówki przed światłem niebiesko-fioletowym i UV Eye Protect System™ firmy Essilor w teleskopie, która nie zmienia kolorów.

EYE PROTECT SYSTEM™ - ochrona siatkówki w lupach ExamVision

Czym jest system Eye Protect?

Eye Protect System ™ to rewolucyjna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV i niebiesko-fioletowym światłem, opracowana przez producenta soczewek Essilor, którą ExamVision montuje na życzenie w teleskopach swoich lup.


Soczewki Eye Protect System ™ z powłoką UV Crizal Forte® zmniejszają indukowaną światłem śmierć komórek siatkówki o 25%.

EYE PROTECT SYSTEM™ - ochrona siatkówki w lupach ExamVision

Kiedy należy używać Eye Protect System ™?

Praca w środowisku LED o wysokiej ekspozycji z wydłużonym czasem przed ekranami i oświetleniem LED naraża Cię na zmęczenie oczu i choroby, takie jak katarakty i zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem *.

Jeśli pracujesz w tego typu środowisku, zaleca się stosowanie w lupach systemu Eye Protect firmy Essilor.

Jeden lub więcej czynników może narazić na ryzyko:

  • Długie godziny pracy w środowisku LED o wysokiej ekspozycj
  • Wiek powyżej 45 lat
  • Dyspozycja genetyczna do AMD (zwyrodnienie plamki związane z wiekiem) *
  • Wczesne objawy AMD (związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej) *

Unikalna ochrona w teleskopach lup ExamVision

Essilor stwierdził, że soczewki Eye Protect System ™ są nawet trzykrotnie bardziej ochronne przed szkodliwym niebieskim światłem fioletowym niż standardowe soczewki korekcyjne, w oparciu o testy fotoprotekcji in vitro na komórkach siatkówki **.

Soczewki Eye Protect System ™ z powłoką UV Crizal Forte® zmniejszają indukowaną światłem śmierć komórek siatkówki o 25%. Eye Protect System ™ to połączenie zarówno indeksu E-SPF, jak i funkcji Smart Blue Filter.

Eye Protect System ™ jest osadzony w soczewce, a nie jest powłoką antyrefleksyjną.

Niebiesko-fioletowe światło w paśmie 400-455 nm jest najbardziej szkodliwym światłem w widmie światła niebiesko-fioletowego.

Zobacz prezentację Essilor – producenta soczewek z systemem EYE PROTECT SYSTEM, które są montowane w teleskopach lup ExamVision.

 

*Zdrowie oczu zależy od różnych czynników (wiek, genetyka, palenie tytoniu, dieta). Światło jest jednym z modyfikowalnych czynników ryzyka, na których może działać soczewka oftalmiczna. UV jest jednym z czynników przyczyniających się do zaćmy. Niebiesko-fioletowe światło jest jednym z czynników przyczyniających się do rozwoju AMD.(1)

(1) McCarty CA, Taylor HR. A review of the epidemiologic evidence linking ultraviolet radiation and cataracts. Dev Ophthalmol. 2002; 35:21-31. Sunlight and the 10-year incidence of age-related maculopathy: The Beaver Dam Eye Study. Arch. Ophthalmol., 122, 750-757. New discoveries and therapies in retinal phototoxicity, Serge Picaud et Emilie Arnault, Points de Vue N°68, Spring 2013.)

**Siła ochrony przed niebieskofioletowym światłem jest mierzona lub obliczana. Pomiary przeprowadza się za pomocą eksperymentów fotobiologicznych in vitro przeprowadzonych przez Essilor. Uwrażliwione na światło komórki RPE (Retinal Pigment Epithelium) są wystawione na światło niebiesko-fioletowe, odtwarzając fizjologiczną ekspozycję na światło słoneczne 40-letniego oka. Model obliczeniowy wykorzystuje metodę interpolacji danych spektralnych między 400 a 455 nm. Model ten został zaprojektowany dzięki korelacji między pomiarami spektralnymi i wynikami badań in vitro na zewnętrznych komórkach siatkówki z dyspersją 5%. Dla soczewek Eye Protect System ™ z powłoką Crizal Forte® UV, 25% (+/- 5%) zmniejszenie indukowanej światłem śmierci komórek siatkówki w porównaniu do braku filtra. Dla standardowych soczewek: 1,5 lub materiał Poly z powłoką Crizal Forte® UV, około 7% spadku.

EYE PROTECT SYSTEM™ – ochrona siatkówki w lupach ExamVision.


System oświetlenia dla lup indywidualnych ExamVision

 

Systemy oświetlenia LED zaprojektowane i produkowane w Danii jako uzupełnienie lup ExamVision, dostarczają odpowiednią ilość światła, z uwzględnieniem bezpieczeństwa oczu podczas pracy z intensywnym oświetleniem.

Jako jedyni na świecie połączyliśmy lampy LED dla lup, o obniżonej emisji szkodliwego światła niebieskiego, z systemem filtracji EYE PROTECT SYSTEM w teleskopie lupy.

Lampy przewodowe do lup ExamVision

Focus True – Naturalne, ciepłe światło ze zredukowaną ilością światła niebieskiego. 5000 K, 15800 Lux z 35 cm. Waga 17g. Czas pracy baterii do 24h.

Focus Bright – Intensywne, białe, silnie skoncentrowane światło. 6500 K, 18500 Lux z 35 cm. Waga 17g. Czas pracy baterii do 24h.

Nano – Naturalne, białe, rozproszone światło. Lampa jednosoczewkowa. 6500 K, 27400 Lux z 35 cm. Waga 9g. Czas pracy baterii do 24h.

Lampa bezprzewodowa do lup ExamVision

Essential One – Bezprzewodowa lampa montowana na lupach. Naturalne, białe światło 5750K, 14000 Lux z 35 cm. W zestawie 3 baterie do ładowania. Czas pracy 1 baterii do 2h. Waga lampy z baterią 23g.


Porównanie oświetlenia LED do lup ExamVision

Oświetlenie lup ExamVision Focus Bright

Focus Bright

Oświetlenie lup ExamVision Focus True

Focus True

Oświetlenie lampy ExamVision Nano

Nano

Oświetlenia lampy ExamVision Essential One

Essential One