PORT X II

Bezprzewodowy aparat rentgenowski PORT X II

Wygodna diagnostyka RTG umożliwiająca swobodny dostęp do pacjenta na fotelu stomatologicznym.

Port X II – zaawansowana technologia i parametry aparatu gwarantują wysoką jakość zdjęć zarówno wykonywanych na sensorach cyfrowych (np. TOSHIBA),  jak i na kliszach (samowywołujących lub wymagających obróbki w ciemni półautomatycznej).

Bezprzewodowy, nowoczesny aparat RTG do zdjęć punktowych zębówWYGODNA DIAGNOSTYKA:

– kompaktowy i mobilny

– wygodna diagnostyka: podczas zabiegów, u pacjentów w znieczuleniu, u osób niepełnosprawnych

– bardzo wysoka jakość obrazowania

– krótki czas ekspozycji

– dużu wyświetlacz LCD

 

APARAT PORT X II TO IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA KAŻDEGO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO:

  • Gabinety jednostanowiskowe – małe wymiary aparatu, brak konieczności przytwierdzania aparatu do ściany lub stosowania konstrukcji jezdnych, zajmujących dodatkową powierzchnię32
  • Gabinety wielostanowiskowe – aparat mobilny, możliwość wykorzystania jednego aparatu w kilku gabinetach*

*Każdy gabinet powinien spełniać normy dla gabinetu wykonującego zdjęcia rtg i mieć wykonane Obliczenia Osłon Stałych.

 

Jakość obrazowania

Zaawansowana technologia i parametry aparatu gwarantują wysoką jakość zdjęć zarówno wykonywanych na sensorach cyfrowych, jak i kliszach (samowywołujących lub wymagających obróbki w ciemi półautomatycznej).

Fragmenty wybranych zdjęć punktowych wykonanych aparatem PORT X II z wykorzystaniem radiografii cyfrowej Port View.

Jakość obrazowania zależy przede wszystkim od dobrej stablizacji receptora w jamie ustnej (czujnik lub klisza), a nie aparatu będącego jedynie źródłem promieniowania X.

Generator wysokiej częstotliwości umożliwia otrzymanie ostrych i czystych zdjęć już przy napięciu 60kV. Twardsze promieniowanie o wyższej przenikliwości zapewnia doskonałą ostrość obrazu, wysoki stopień rozpoznawania szczegółów i wyważony kontrast na całym obrazie.

Bezpieczeństwo

Czytelne i ostre zdjęcia przy bardzo krótkim czasie ekspozycji na promieniowanie (0,08 –0,75 s), ustawianym w zależności od wieku, rodzaju zęba oraz stosowanego sensora (błona RTG lub sensory cyfrowe).  Aparat może być umieszczony na statywie, a  ekspozycje wykonywane z użyciem wyzwalacza przewodowego.

Tubus ochronny gwarantuje bezpieczną, określoną przepisami, odległość pomiędzy ogniskiem a powierzchnią skóry pacjenta (11 cm).

Aparat spełnia wszelkie wymagania bezpieczeństwa, znajduje się w Rejestrze Wyrobów Medycznych RP.

Wygoda

Aparat PORT X II i III – PDF

Bezprzewodowy aparat PORT X II zwiększa możliwości diagnostyczne w gabinecie stomatologicznym. Swobodny dostęp do pacjenta, szczególnie podczas zabiegów ułatwia i przyspiesza wykonanie zdjęć punktowych, dając pacjentowi pełen komfort. Aparat PORT X II doskonale sprawdza się zarówno w pojedynczych gabinetach, jak i w gabinetach wielostanowiskowych* (przenośny).

Prosta obsługa ułatwia pracę. Wszystkie parametry widoczne są na dużym, czytelnym wyświetlaczu LCD.
Dla wygody użytkownika aparat wyposażony jest w system radiografii anatomicznej (APR) – dawki promieniowania programowane do danego rodzaju zęba dla dorosłego lub dziecka są zapamiętywane co ułatwia wykonywanie kolejnych zdjęć.

Istnieje możliwość zdalnego wykonywania ekspozycji (przewodowy wyzwalacz ekspozycji w zestawie) oraz podłączenia aparatu na statywie (można wykorzystywać dowolny statyw przystosowany do wagi 2,6 kg).

Zapraszamy do kontaktu z nami i umówienia prezentacji sprzętu – 61 870 82 10 lub tel. kom. +48 698 216 889